• Facebook Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Instagram Sayfamız
  • Youtube Kanalımız

Hakkımızda

MISS TURKEY ORGANIZASYONU kurucumuz M. Özcan Sandıkçıoğlu tarafından 1980 yılında MISS WORLD, MISS UNIVERSE, MISS EUROPE Türkiye Lisansları alınarak önce, Tercüman, Güneş, Sabah, Bulvar gibi gazeteler himayesinde, 1991 yılından itibaren günümüze, yıllarca özel televizyonlar işbirliği ve online platformlar üzerinden yapılmakta olan Miss Turkey yarışmasını düzenlemektedir. Yıllar içinde, MISS INTERNATIONAL, MISS EARTH, MISS SUPRANATIONAL, MISS ASIA PASIFIC gibi en saygın yarışmaların lisansları da alınarak ülkemizin bu saygın platfrormlarda temsil edilmesini sağlamıştır.

Aradan geçen 42 yılda, 1. DÜNYA (AZRA AKIN), 3. AVRUPA (NAZLI DENİZ KURUOĞLU, NEŞE ERBERK, ARZUM ONAN) güzeli, 1. DÜNYA  3. (YÜKSEL AK), 1. DÜNYA 4. (ÇAĞLA ŞIKEL) güzeli ve sayısız yarı final derecesi ünvanını ülkemize kazandırmıştır.

Yarışmamızda finalist olan yüzlerce değerli katılımcımız bugün, çok büyük bir yüzdeyle toplumumuzun rol model olarak gördüğü, birçok alanda çok başarılı kariyerlere ulaşmışlar ve ülkelerini başarıyla temsil etmişlerdir.